Saulės elektrinės atsiras ant „MV GROUP Production“ gamyklų Alytuje ir Anykščiuose

2022 08 16
img

Keturias gėrimų gamyklas Lietuvoje valdanti bendrovė „MV GROUP Production“ į žaliosios energetikos projektus investuoja daugiau negu 1,4 mln. eurų. Už šias lėšas Anykščių ir Alytaus gamyklose bus įrengtos modernios saulės elektrinės ir visa reikalinga infrastruktūra. Švari energija bus pradėta gaminti jau kitų metų kovą. Bendrovei veikti tvariau leisiantis žingsnis kartu padės suvaldyti dėl aukštų elektros kainų augančius verslo kaštus.

„Nuosavos saulės elektrinės – dar vienas mūsų žingsnis energetinio efektyvumo ir tvarumo link. Jau keletą metų į gamyklas tiekiama sertifikuota 100 proc. žalioji energija, o jau nuo kitų metų pavasario švaria energija iš dalies apsirūpinsime patys. Įdarbindami atsinaujinančios energijos šaltinius nepamirštame ir kitų mūsų aplinką tausojančių sprendimų. Nuosekliai investuojame į gamyklų infrastruktūros modernizavimą, gamybos procesų tobulinimą. Dėl to galime ne tik efektyviau ir patogiau dirbti, bet ir sumažinti išteklių suvartojimą. Pavyzdžiui, įdiegę naujas technologijas ir sutvarkę procesus per pastaruosius porą metų vandens sąnaudas gamyklose sumažinome vidutiniškai 15-18 procentų. Šiandien investuojame į kitą, žaliosios energijos įdarbinimo, etapą bei toliau kuriame gamtos ir naujausių technologijų sinergiją“, – sako „MV GROUP Production“ vadovas Algirdas Čiburys.

Bendrovė savo lėšomis planuoja įrengti 1 megavato (MW) galios saulės jėgainę Alytaus gamykloje „Alita“ ir 760 kilovatų (kW) galios – „Anykščių vyno“ gamykloje. Infrastruktūros įrengimo darbai bus pradėti šių metų lapkritį, o baigti planuojama kitų metų vasarį. A. Čiburys tikisi, kad nuosavos elektrinės pradės veikti 2023 m. kovą ir energija bus vartojama tiesiogiai gamyklų reikmėms, o gegužę gamyklos turėtų tapti gaminančiais vartotojais ir galės į ESO tinklą perduoti momentinį elektros perteklių.

Išaugusios energijos kainos tapo iššūkiu ne vien gėrimų pramonei, tad naujosios jėgainės padės geriau suvaldyti gamybos kaštus, o produkciją išlaikyti konkurencingą. Planuojama, kad 1,4 mln. eurų investicijų į saulės elektrines atsipirkimo trukmė bus iki 6–7 metų.

Už saulės elektrinių įrengimą bus atsakinga bendrovė „Reenpro“. „MV GROUP Production“ partneriai pasiūlė vienus efektyviausių saulės modulių ir kitą įrangą, kuri turėtų tarnauti ne mažiau kaip 40 metų.

„MV GROUP Production“ projektai yra dar vienas įrodymas, kad Lietuvos verslas renkasi žaliąjį kursą – su visa šalimi kuria energetinę nepriklausomybę ir įdarbina atsinaujinančius energijos išteklius – saulę. Savo ruožtu mes užtikriname saulės elektrinių ant pramonės objektų įrengimą ir priežiūrą, kad tokie projektai kuo greičiau atsipirktų ir būtų efektyvūs“, – teigia UAB „Reenpro“ vadovas Danis Jarušas.

„Stumbro“, „Alitos“, „Anykščių vyno“ ir „Gubernijos“ gamyklas valdanti bendrovė „MV GROUP Production“ skaičiuoja, kad pirmasis investicijų į saulės jėgaines etapas turėtų patenkinti apie 23 proc. viso elektros energijos poreikio. Elektrinė Alytuje turėtų pagaminti apie trečdalį viso šios gamyklos per metus suvartojamo elektros energijos kiekio, o elektrinė Anykščiuose  – apie du trečdalius viso gamyklos suvartojamo kiekio.

„Žalioji energetika ir žalioji gamyba yra pasaulinės tendencijos, kurias sekame. Esame susiję su gamta, gėrimų gamybai naudojame daug natūralių žaliavų – augalų, vaisių ir uogų. Kaip atsakingi gamintojai, džiaugiamės gamindami be atliekų. Pavyzdžiui, kasmet tūkstančiais tonų superkami obuoliai mūsų „Anykščių vyno“ gamykloje panaudojami visu 100 procentų – vaisių sultis naudojame gėrimų ir koncentratų gamybai, likusias išspaudas džioviname ir parduodame pektino gamintojams. Kiekvienas žingsnis tvarios ir efektyvios gamybos link yra reikšmingas, nes tai yra indėlis į ateitį“, – pastebi „MV GROUP Production“ vadovas A. Čiburys.