60-mečio proga „Alitai“ – rekordinė investicija

2023 03 09
img

60-ąjį jubiliejų šįmet švenčianti „Alita“ gavo daugiau nei 2 mln. Eur vertės investiciją gamybos linijų robotizacijai. Tai – rekordinio dydžio investicija, kurios gamykla sulaukė per visą veikimo laikotarpį. „Alitą“ valdanti ir investiciją skyrusi įmonė „MV GROUP Production“ planuoja numatytą automatizaciją užbaigti dar šįmet.

Septynias gamybos linijas turinčios „Alitos“ gamyklos robotizaciją realizuos tarptautinį konkursą laimėjusi Nyderlandų įmonė „Qimarox“, kurianti ir gaminanti automatizuotiems rūšiavimo, transportavimo bei paletavimo procesams skirtus komponentus, ir Lietuvos inžinerinių sprendimų bendrovė „Inna“.

Konkursą laimėjusių įmonių ekspertai „Alitos“ gamykloje įdiegs produkcijos pakuočių transportavimo ir automatinio paletavimo sistemą, kuri per valandą gali supaletuoti daugiau nei 100 palečių (iki 5693 pakuočių).

Pasak „MV GROUP Production“ generalinio direktoriaus Algirdo Čiburio, šis robotizacijos projektas – vienas didžiausių visame Baltijos šalių regione, kurio įgyvendinimas „Alitos“ gamyklai padės vienu ypu pasiekti kelis tikslus.

„Visų pirma, robotizacija leis optimizuoti ir efektyvinti gamyklos veiklą, tuo pačiu sudarant sąlygas auginti pagaminamos produkcijos kiekį ir pardavimus. 2022-ais metais „Alitos“ gamykloje iš viso buvo pagaminta daugiau nei 22 mln. litrų įvairių gėrimų, kurių beveik trečdalis eksportuota į užsienio rinkas“, – sako A. Čiburys.

Be to, automatizuoti procesai gamykloje žymiai palengvins darbo sąlygas: „Tai, ką lengvai gali padaryti robotai, šiuo metu dalis gamyklos kolegų atlieka savomis rankomis. Įdiegus naują įrangą, ja naudodamiesi darbuotojai įgis naujų žinių apie modernias sistemas, tuo pačiu kels savo kvalifikaciją. Galiausiai, robotizacija padės spręsti rinkai opius samdos iššūkius, reikšmingai mažinant reguliariai aktualų darbuotojų stygių.“

Ši investicija – ne vienintelė, kurios pastaruoju metu sulaukė „Alita“. Netrukus ant gamyklos stogo bus pradėta įrenginėti saulės elektrinė, į kurią „MV GROUP Production“ investavo daugiau nei 1 mln. Eur. Tai nuosekli „MV GROUP Production“ tvarumo politikos tąsa, mat bendrovė savo gamyboje naudoja 100 proc. žalią elektros energiją.

Nuosava elektrinė leis dalį reikalingos energijos ne pirkti, o pasigaminti patiems. Įmonė skaičiuoja, kad ši 1 megavato (MW) saulės elektrinė pagamins apie trečdalį viso gamyklos per metus suvartojamo elektros kiekio. Planuojama, kad ši elektrinė pradės veikti vasaros pabaigoje. Ateityje elektrinės pajėgumus numatoma plėsti.

„Alitos“ produkcija keliauja į 43 šalis, tad mūsų konkurencinis laukas – visas pasaulis. Itin svarbu nuolat vykdyti modernizacijos projektus ir rūpintis, kad įranga būtų atnaujinta pagal aukščiausius pasaulinius standartus. Tačiau vien tik „geležis“ nepasiekia užsibrėžtų ambicingų tikslų – tą padaro žmonės. Dėl to jau daug metų ypatingą dėmesį skiriame gamybos vadybos sistemai, naudojamės LEAN metodika. Mūsų patirtis rodo, kad užsibrėžtus tikslus pasiekti padeda ne tik moderni įranga, bet ir įmonės kultūra bei darbuotojų įsitraukimas“, – įsitikinęs A. Čiburys.

„Alita“ kartu su gamyklomis „Stumbras“, „Anykščių vynas“ ir „Gubernija“ priklauso gėrimų gamybos įmonei „MV GROUP Production“. Šią akcinę bendrovę valdo „MV GROUP“ – viena didžiausių įmonių grupių Baltijos šalyse, vienijanti alkoholinių ir kitų gėrimų gamybos, didmeninės bei mažmeninės prekybos ir logistikos bendroves Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.